O nas


... buduj z nami historię ... ZLOTY i IMPREZY! :)

---------------------------------------- 2012 ----------------------------------------

Motoserce 2012 - DZIĘKUJEMY !!!

Dziękujemy bardzo za tak liczne przybycie na Krotoszyński Rynek. Zebraliśmy 32,4 litra krwi! Impreza się udała dzięki Wam! Dzieciaki super się bawiły jak i dorośli!

Dziękujemy również sponsorom którzy nam pomogli w zorganizowaniu tego szczytnego wydarzenia!

› KAMIX
› PHU ORPEL
› DANUTA WITKOWSKA
› ARMATURA - KOZŁOWSKI
› KWIACIARNIA IRIS
› DOROTA BLECHA
› SCHINE - COMPANY
› EM - MIR MIROSŁAW GAWROŃSKI
› EW - BUD EWA WILCZAK GAWROŃSKA
› MAR - PIEK PIOTR KOWALEWSKI
› ZUH NOWIX
› KOLOR MIX S.A.
› KONIKA LACHOWSKA
› TOMEX - TOMASZ ŚNIATAŁA
› PPHU KONSTAL
› PPHU RATBET
› TABAKIERA
› PHU ANIMAR
› TARTAK MATUSZKIEWICH
› PŁOMYK
› WESOŁOWSKI ANDRZEJ
› KAROL SZULC
› LILIANA BAJODEK
› CHATKA
› JUSKOWIAK MACIEJ
› S.I. JUTRZENKA
› HANIA KUKIOŁCZYŃSKA
› ELEKTROSPRZĘT - SARACEN
› KONBUD - GĘDERKA
› RETROAUTO
› FIDOMIX
› BURMISTRZ M i GM.KROTOSZYN
› KPP POLICJI W KROTOSZYNIE
› STRAŻ MIEJSKA
› PAŃSWOWA STRAŻ POŻARNA KROTOSZYN
› MINTA ROBERT
› KRAWCEWICZ ADAM
› ŁUCZAK MARCIN
› DAMIAN
› PIOMAR - BIELAWNY
› MACIEJ HOFFMANN
› ROMAN WOSIEK
› ELDORADO - POTARZYCKI
› SEKULA JAN
› MOTOSTODOŁA - GAWROŃSKI
› RODZINA UŁAŃSKA
› PCK ADAM BORKIEWICZ

... pamiętajmy o Sponsorach - to są Ludzie dzięki którym Nasze Miasto tętni życiem !!! Dzięki jeszcze raz i zapraszamy za rok!!!

Wiosenny Kongres Polskich Klubów Motocyklowych (Ratix)

W dniach 13-15 kwietnia klub wybrał się w kilkanaście osób na Wiosenny Kongres Polskich Klubów Motocyklowych który odbył się w miejscowości Borek koło Bochni. Mimo nie sprzyjających warunków atmosferycznych było super. Dojechaliśmy cali i zdrowi!! Byle tak dalej!

---------------------------------------- 2011 ----------------------------------------

Nowy rok 2011r.

Nowy rok rozpoczynamy pierwszym zebraniem i zatwierdzeniem decyzji przystąpienia do ogólnopolskiej akcji Motoserce 2011 w której poprzedniej edycji z całej polski udało się zebrać aż 1331,05 litra krwi

Kongress WIOSENNY

Tegoroczny rok i pierwszy klubowy wyjazd rozpoczęliśmy KONGRESSEM WIOSENNYM. Klub zjawił się w 50% składzie oraz podtrzymał barwy. Przedstawiono dalsze etapy działania i w pozytywnej atmosferze rozstano z pozostałymi klubami MC.

Zlot Gwiaździsty Jasna Góra

Jak co roku nasz klub zdecydował się na wyjazd do Jasnej Góry by uczestniczyć w największej mszy dla motocyklistów.

MOTOSERCE 2011

Druga edycja akcji zorganizowanej przez IGNIS ARDENS zakończyła się wyjątkowym powodzeniem. Do rejestracji przystąpiło ponad 90 osób a zebrano 36lt krwi.

Rozpoczęcie sezonu 2011

Inspiracją na tegoroczne rozpoczęcie były zespoły muzyczne które doskonale podkręciły atmosfere.

---------------------------------------- 2010 ----------------------------------------

Nowy rok pora zacząć

...i już jesteśmy u schyłku 2010 roku... rok ten zaczął się jak to u „Ignisów", wesoło i imprezowo... w styczniu wyjazd na urodziny do zaprzyjaźnionego klubu "Kaper" z Ślesina i jego prezesa Jaruśa. Co się działo i jak było z pewnością przedstawią wam zdjęcia umieszczone w naszej galerii. Nie minęło wiele czasu a znany nam klub jako jednych z nielicznych zaprosił nas na otwarcie swojego KlubHausu w Koninie. Koledzy... Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaproszenie, jest to dla nas forma wyróżnienia ;)

Ruszamy z kopyta

Skończył się czas balowania i pora rozpocząć ciężką pracę, nadszedł Kwiecień.
Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Motoserce", organizując na Krotoszyńskim rynku zbiórkę krwi, loterię fantową dla mieszkańców miasta, atrakcje dla najmłodszych i mnóstwo nagród. Niestety ze względu na śmierć prezydenta pierwsza nasza akcja została okrojona z wielu atrakcji ku jego pamięci, mimo to podsumowując akcja "MOTOSERCE" została zakończona pomyślnie!

ZAPRASZAMY ZA ROK

Z pewnością atrakcji będzie więcej a atmosfera nie mniejsza niż w tym momencie. Ps: Filmik z akcji wypadku motocyklisty z udziałem niedoszłej ofiary V-ce prezesa dostępny na łamach naszego downloadu.

W walce o barwy i czas modlitwy

Nie dając spokoju fascynacji motocyklom w kolejny weekend wyruszyliśmy na Wiosenny Kongres MC organizowany przez IRON ELEPHANTS MC POLAND by walczyć o nasze barwy.
Nocując w niedalekiej miejscowości wyprawę oparliśmy o bufet i długie rozmowy... Kolejnego dnia z samego rana bułeczki i kongres, niestety tego roku na tym zebraniu klubów nie dano nam szansy wyróżnić się z pośród wielu klubów i mieć zaszczyt noszenia barw na plecach. 
Nie załamując rąk cały klub zebrał się w miejscu noclegu i wyruszyliśmy na rozpoczęcie sezonu motocyklowego do Częstochowy uznawany za jeden z największych.

Motocykli... OGROM... Atmosfera... NIESAMOWITA... przyszły rok... BĘDZIEMY!

Ignisi dzieciom

„Cały Krotoszyn czyta dzieciom" taką akcje klub postanowił przeprowadzić wśród naszych członków i lokalnych szkół. Jak się rzekło tak się stało:

Dzieciaki widać szaleją za motocyklami, odbywały się spotkania w klubowym lokalu, odwiedziny klubu w szkołach, zdjęcia i artykuły w gazetach.
Dzieci mogły wykazać się w konkursie rysunkowym... a następnie odwiedziny w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i czytanie dzieciakom bajek na dowód, że motocykliści też potrafią czytać ;)

Maj... i czerwiec

No cóż, nie zawsze musi być udanie. Miesiąc ten nie zaszczycił nas ładną pogodą, ciągłe ulewy, brak możliwości wyrwania się wraz z maszynami na wspólny wyjazd, jedyną odskocznią był wyjazd do Ślesina na Majówkę u Kaperów. Po tak nie udanym miesiącu nadszedł czerwiec, zebraliśmy się w siłę i wyruszyliśmy do domu dziecka w Sułowie by uczcić dzień maluchów.

Ignisi powodzianom

Kolejny miesiąc i znów to samo, pogoda- kiepska atmosfera- doskonała ;)
Ciągłe ulewy spowodowały liczne podtopienia, powodzie i tragedie wielu ludzi.
Po konsultacji z centrum kryzysowym wybraliśmy jeden z terenów najbardziej dotkniętym zalaniami i potrzebującym naszej pomocy po czym zabraliśmy się do roboty.
Wydrukowanie plakatów, afisze na sklepach, ulotki i artykuły w gazetach sprawiły że podczas zbiórki darów Krotoszynianie oraz osoby z pobliskich miejscowości mogły i pokazały dobroć serca. Zdołaliśmy zebrać pełnego busa po czym w wyznaczonej ekipie wyruszyliśmy wręczać zebrane dary potrzebującym.

Szkoła bezpiecznej jazdy

By dotrzymać danych nam obietnic i postępować zgodnie z naszymi celami już po raz kolejny zorganizowaliśmy szkołę bezpiecznej jazdy.
Przy współpracy lokalnych szkół zorganizowaliśmy zebrania organizacyjne a w późniejszym czasie szkolenia z teorii, praktyki oraz lekcje z praktycznej jazdy.
Całość Podsumowana została egzaminem który w tym roku wypadł wręcz doskonale. Frekwencja wysoka a zdawalność 90%.

Cała akcja zakończona w terminie i wszystko po to by nasi podopieczni już w te wakacje mogli dosiąść swoje pierwsze mocniejsze jednoślady.

Czas relaksu...

Lipiec zdecydowanie możemy uznać za udany. Ten miesiąc pozwolił nam na liczne wyjazdy klubowe, zloty między innymi: Błażejewko, Września, Ślesin, Kalisz, Mrągowo zakończone wyjazdem nad morze, znany nam najbardziej zlot w Krotoszynie oraz kilka mniejszych...
Do kompletu wyjazdów doszła nam dość ciekawa atrakcja a mianowicie otwarcie KlubHaus-u Gremium w Włocławku.

Jesienna tragedia zakończeniem sezonu...

Niestety nadeszła jesień i czas było zakończyć można by tak powiedzieć udany sezon motocyklowy 2010r, gdyby nie tragedia, która dotknęła nas wszystkich.
Dnia 02 października w drodze z Koźmina do Krotoszyna zginą nasz przyjaciel, kolega, brat „Trafka" Szymon Trafalski, miał tylko 19 lat i całe życie przed sobą, ale widocznie los tak chciał i teraz będzie jeździł po niebiańskich autostradach.

Pokój jego duszy...

Kongres jesienny

Między 8-10 października odbył się Jesienny Kongres Klubów Motocyklowych organizowany przez Steel Roses MC Poland w Kamieńczyku gdzie zawitaliśmy naszym klubem.
Po raz kolejny starliśmy się z radą KONGRESU w składzie:

› ROAD RUNNERS MC POLAND
› GREMIUM MC POLAND
› STEEL ROSES MC POLAND
› REBELS OF ROAD MC POLAND
› IRON ELEPHANT MC POLAND

i tym razem zdobyliśmy prawo do noszenia PEŁNYCH BARW
Niestety przez nie dawną tragedie nie mogliśmy w pełni cieszyć się naszym sukcesem od tak dawna oczekiwanym.

Mikołajki 2010r.

Tego roku po raz pierwszy z organizacjami porządkowymi zorganizowaliśmy jarmark świąteczny na Krotoszyńskim rynku mający na celu promowanie naszego klubu oraz wsparcie potrzebującym.
Nasz klub cieszył się wielkim powodzeniem a członkowie zapewnili obiecane przejażdżki na motocyklach mimo uciążliwej pogody która nie przeszkodziła w stworzeniu klimatu świąt.

Podzielenie się opłatkiem w wydaniu IGNISÓW

Kolejny rok powoli kończymy jedną z znanych nam imprez lecz tym razem w wyjątkowy sposób. Liczne przybycie członków klubu oraz oficjalna część wręczenia barw Julianowi Joksiowi i uznanie go jako członka honorowego sprawiło że klub zwiększył swoje grono a nazwa IGNIS ARDENS rozpoznawana jest przez coraz większą liczbę osób.
Mimo niedawnej przykrej śmierci naszego kolegi Szymona wszyscy z klubu starali życzyć sobie jak najlepiej. Miejmy nadzieje że nie będzie więcej osób które będą przechodziły przez to co nasz klub, jego członkowie oraz rodzina naszego zmarłego przyjaciela. Pozdrawiam: ADMIN

Koniec 2010r

Rok 2010 który mija bezpowrotnie można zakończyć krótką sekwencją

"motocykliści żyją krótko, ale Ci co nigdy nie jeździli nie żyją wcale"

Miejmy nadzieje że taka sytuacja nigdy się już nie powtórzy a klub będzie jedynie rósł w siłę. Pozdrowienia i do usłyszenia w niedalekim 2011r.

---------------------------------------- 2009 ----------------------------------------

W tym miejscu pragniemy bardzo podziękować obu instytucjom za okazaną bardzo owocną i naprawdę potrzebną nam pomoc !!!

Udało nam się także odwiedzić kilka fajnych imprez, miejsc i tutaj rzucimy kilka przykładów:

› maj - Oleśnica i Lewin Brzeski
› czerwiec - Ozorków i Darłowo
› lipiec - Ślesin i Mrągowo
› sierpień - Bydgoszcz i Krotoszyn

Zdjęcia z tych wyjazdów (również bardzo dużo innych) znajdziecie w galerii, są tam również zdjęcia ze:

› Ślubu kolegi z Oldtimers-ów "Olusia"
› Ślubu "Rufiego"
› oraz zaręczyn naszego Vicka "Łychy" z Kaśką "Tygrysem"

Z motocyklowym podniesieniem ręki ... Ignis Ardens

...skończył się już kolejny rok...

...kolejny na szczęście udany rok dla klubowiczów zakończył się podobnie do poprzedniego tyloma powrotami do domu co wyjazdami na nie koniecznie polskie motocyklowe szlaki... ale o tym w części dalszej. Jak już wspomniałem sezon 2009 zaliczamy do naprawdę udanych. Zgodnie z tym co na początku naszej działalności zakładaliśmy udało nam się doprowadzić do "ścisłego" finału nasze klubowe "dziecko" "Szkołę Bezpiecznej Jazdy", która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, na co dowodem jest kilkunastu młodych ludzi, którzy przeszli całkowicie darmowy kurs z przepisów ruchu drogowego połączonego z wykładami z dziedziny udzielania pierwszej pomocy, jak również z praktyczną nauką jazdy na motorowerach udostępnionych przez klub Ignis-Ardens. Kurs zgodnie z wcześniejszymi uzg odnieniami zwieńczony został egzaminami na kartę motorowerową, które to z kolei umożliwiły otrzymanie wspomnianego dokumentu dość licznej grupie z jakże wielkiej młodzieżowej "rodziny". Nie bez powodu wspominam tutaj o wielkiej "rodzinie", ponieważ w zaczynającym się niebawem sezonie 2010 będziemy z całą pewnością kontynuować wspólnie z Powiatową Komendą Policji oraz Państwową Strażą Pożarną całą naszą akcję. Nie, Nie, Nie... nie myślcie sobie, że na Szkole Bezpiecznej Jazdy zaprzestaliśmy działalność, otóż w czasie trwania sezonu "rodziły" się w naszych głowach coraz to nowe pomysły... na uwagę zasługują jednak tylko te, które udało nam się zrealizować i wymienię tutaj: Przyłączenie się klubu do akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", w której to czytaliśmy dzieciom w Bibliotece Publicznej, a na koniec z naszej inicjatywy zorganizowaliśmy dla dzieci krótkie przejażdżki na motocyklu. kolejną udaną akcją naszego autorstwa był "Mikołaj Na Motocyklu" których można było zobaczyć na Krotoszyńskim Rynku jak wjechali na maszynach, zaparkowali i rozdawali naszym "milusińskim" słodycze...:)

Jak już na początku pisałem udało się również odwiedzić kilkanaście miejsc i wziąć udział w kilku interesujących imprezach tudzież spotkaniach. Za przykład podam:

Wiosenny i Jesienny Kongres Polskich Klubów Motocyklowych
Wiosenny i Jesienny Kongres Polskiego Ruchu Motocyklowego
Otwarcia i rocznice różnych klubów motocyklowych
Nie zabrakło również wyjazdów na Zloty, dodam że byliśmy również w Niemczech na zlocie motocyklowym w Niesky którego wszystkim polecamy... (materiały z niesky w videotece)

Na koniec zamieszczam bardzo skróconą informację o założeniach klubu na rok 2010

Kontynuacja Szkoły Bezpiecznej Jazdy, Przyłączenie się klubu do ogólnopolskiej akcji MOTOERCE której ideą jest zbiórka krwi, Uczestniczenie Ignis-ów w Kongresach Motocyklowych, Odwiedzanie oraz czynne uczestnictwo w Zlotach na terenie Polski... ale nie tylko ;), Integracja różnych środowisk ze środowiskiem motocyklowym
...i pewnie jak co rok pojawi się mnóstwo fantastycznych pomysłów ale które i w jakim stopniu zostaną zrealizowane napiszę już niebawem...

...BO JUŻ ZA ROK... :) 

---------------------------------------- 2008 ----------------------------------------

A taki był początek...

Jest pierwsza polowa maja roku 2008, sezon motocyklowy oficjalnie rozpoczęty w głowach kilku osób z Krotoszyna zaczyna kiełkować pomysł powołania do życia alternatywnego do istniejącego w Krotoszynie Klubu Motocyklowego, wspomnianymi osobami są Norbert Duczmal "Intruz", Marin Gmerek "Zwierzak" i Norbert Zakoński "Łycha" wszyscy trzej wywodzą się z istniejącego klubu OLDTIMERS.

Do świata ludzi z "branży" wnet dociera wiadomość o planach założenia klubu i tak w dniu 21-05-2008r. zaplanowano pierwsze spotkanie nazwane "zebraniem roboczym" pojawiają się ludzie którzy deklarują swoją obecność w klubie i już na pierwszym spotkaniu osiągamy ilość osób potrzebną do oficjalnego zarejestrowania stowarzyszenia. Na tym samym zebraniu wybieramy nazwę naszego klubu i tak spośród kilku propozycji jednogłośnie zostaje przyjęta nazwa "IGNIS ARDENS" co z łaciny w wolnym tłumaczeniu oznacza "żarliwy ogień" a niektóre źródła podają także tłumaczenie "płonący ogień". Po wyborze nazwy zgłoszony został wniosek o powołanie władz klubu i tak prezesem zostaje wybrany główny pomysłodawca klubu Norbert Duczmal a jego zastępcą Marcin Gmerek powołujemy także sekretarza w osobie koleżanki Hanny Kot oraz skarbnika którego rolę pełni Gosia Duczmal.

Mając już pełen zarys nowego klubu każdy jego członek zapoznał się i zaakceptował statut klubowy w którym określamy zasady obowiązujące w klubie oraz zakres działalności naszego klubu. Głównym założeniem klubu jest szerzenie bezpiecznej jazdy motocyklem, organizowanie szkoleń w szkołach Krotoszyna ale również i okolicznych wioskach. W niedalekich planach mamy także organizowanie szkoleń połączonych z egzaminem na kartę rowerową oraz motorowerową jest to możliwe dzięki współpracy z tutejszą Komendą Policji. Chcemy również propagować Polski Ruch Motocyklowy oraz nasze miasto na innych imprezach motocyklowych w kraju i za granicą.

W momencie kiedy już wszystko wydaje się dopięte na przysłowiowy "ostatni guzik" dosięga nas zaskakująca wiadomość o tragicznym wypadku kolegi Marcina Gmerka z klubu który ginie w dniu 30 czerwca 2008r. w zderzeniu czołowym z samochodem osobowym który zajeżdża mu drogę. Nie oziębia w nas to zapału do działania, wprost przeciwnie postanawiamy tym bardziej kontynuować pomysł Marcina w zakresie szerzenia bezpiecznej jazdy motocyklem.

Z miesiąca na miesiąc

Wchodzimy właśnie w kolejny miesiąc działalności klubu zaczyna się bowiem Lipiec 2008 roku mamy setki pomysłów odnośnie działania klubu i gdzieś w podświadomościach naszych pojawia się mała iskierka nadziei że niebawem będziemy mieli Swój własny klubowy kącik gdzie można będzie usiąść pogawędzić z kumplami po prostu bardzo miło spędzić czas, trwają właśnie nasze rozmowy z PKP odnośnie wynajęcia opuszczonego budynku ale cena jaką proponuje PKP zwala nas z nóg tym bardziej że jesteśmy "świeżym" stowarzyszeniem i majątek klubu zaczyna dopiero powoli "wstawać" w tej sytuacji postanawiamy odczekać i rozejrzeć się za czymś innym, tak mijają pierwsze dwa tygodnie wakacji i w dniu 14 Lipca dochodzi do planowanego wcześniej zebrania, tym razem smutnego zebrania, chodzi bowiem o to że nasz kolega Marcin który odjechał od nas na zawsze piastował w klubie stanowisko Vice Prezesa. Wszyscy wtedy siedzieliśmy na zebraniu i jakoś tak odwlekaliśmy ten temat ale jednocześnie zdawaliśmy sobie sprawę z tego że wybrać "Vicka" musimy,wybór jest jednogłośny i na nowego Vice Prezesa wybrany zostaje trzeci pomysłodawca klubu Norbert Zakoński "Łycha" .zwalnia się tym samym "stołek" sekretarza który wyborem członków klubu obejmuje Hanna Kot "Lovcia". W ten sposób Zarząd klubu obejmuje władzę nad stowarzyszeniem na statutowy okres dwóch lat.

12 Sierpnia każdy z nas chodzi z podniesioną głową i z uśmiechem na twarzy staje się tak za sprawą SMS-a o treści "mamy lokal dostaliśmy go od władz miasta za Free!!!:)" którego każdy z nas otrzymuje od Prezesa. Pojęcia nie macie ile wtedy pojawia się pomysłów i jaki wzbudza w nas to entuzjazm nie przeszkadza nam to że lokal jest zdewastowany bo w naszych szeregach zrzeszają się ludzie w różnych zawodach i o wielkich sercach wszyscy "jak jeden" deklarują chęć pomocy w doprowadzeniu lokalu do należytego porządku, wizualną dokumentację znaleźć będzie można w dziale "Galeria" gdzie sukcesywnie aktualizować będziemy postęp prac związanych z urządzaniem naszego klubu.

Z końcem roku 2008...

Rok 2008 okazał się udanym okresem jeżeli chodzi o wyjazdy zlotowe , wspólne wojaże tudzież zabawy motocyklowe... Wszyscy, którzy przeczytali historię klubu od początku wiedzą że były także bardzo smutne, a wręcz tragiczne chwile w naszym klubowym ale też i prywatnym życiu... Miejmy nadzieję (czego sobie i wszystkim życzę) że nadchodzący sezon 2009 zakończy się zerowym bilansem wyjazdów i powrotów na motocyklu dla wszystkich motocyklistów świata. Rok 2008 wszyscy w klubie uważamy za udany oczywiście wyłączając z tego te wspomniane już mniej miłe momenty. Udało nam się "ruszyć" i doprowadzić do końca naszą statutowo-priorytetową działalność dla gimnazjalistów naszego miasta odnośnie szkoleń w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach oraz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku na drodze. Projekt ten realizowany był wspólnie ze Strażą Pożarną w Krotoszynie oraz Powiatową Komendą Policji z Krotoszyna.